Szczyt Ekologiczny

3 października, godz. 12:00
Posejdon Center Szczecin
(Brama Portowa, al. Niepodległości 60, Szczecin)
oraz on-line

Patronat

Czym jest Szczyt Ekologiczny?

„Szczyt Ekologiczny” – konferencja zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw społecznych, równolegle wzmacniając oddolny mechanizm wdrażania tych postaw w życie mieszkańców regionu.

Uczestnikami Szczytu ekologicznego będą przede wszystkim mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Zaproszeni prelegenci będą poruszali tematy związane z ochroną środowiska, które stanowią przedmiot ich zainteresowań i działalności.

Zależy nam na pokazaniu szeregu inicjatyw ekologicznych osób związanych z ekologią, społeczników, zwykłych mieszkańców Pomorza Zachodniego.

Pragniemy promować lokalne przedsięwzięcia, popularyzować pozytywne dobre praktyki ekologiczne, podkreślać, że wspólny wysiłek ma sens i realny wpływ na nasze życie.

Spotkanie ma inspirować do wdrażania śmiałych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań w obszarze ekologii.

Patronat nad konferencją objęła Fundacja WWF Polska 
www.wwf.pl

WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jej misją jest powstrzymanie szybko postępującej degradacji przyrody, budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Jesteśmy przecież w pełni zależni od stanu naszego środowiska.

Nieustannie dążymy do partnerstwa z administracją publiczną, rządami, biznesem i lokalnymi społecznościami. Wierzymy bowiem, że siła tkwi w dialogu i zaangażowaniu. Naszą wiedzę i rekomendowane rozwiązania opieramy na najnowszych osiągnięciach naukowych. Dzięki temu mamy pełne przekonanie, że naprawdę działają i przynoszą realne korzyści naszemu środowisku. Jako globalna organizacja posiadamy międzynarodowy zasięg i doświadczenie, a nasze sukcesy od kilkudziesięciu lat zmieniają świat na lepsze. Dotychczasowe efekty Fundacji WWF pozwalają wierzyć, że Ziemia zamiast podążać ku gorszemu, wciąż może zmieniać się na lepsze”.

ZAPISY

Zapisy na Szczyt Ekologiczny w Posejdon Center Szczecin (bezpłatne).