Patronat nad Szczytem Ekologicznym objęła Fundacja WWF Polska

WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jej misją jest powstrzymanie szybko postępującej degradacji przyrody, budowanie przyszłości, w której ludzkość żyje w zgodzie z naturą. Jesteśmy przecież w pełni zależni od stanu naszego środowiska.

Nieustannie dążymy do partnerstwa z administracją publiczną, rządami, biznesem i lokalnymi społecznościami. Wierzymy bowiem, że siła tkwi w dialogu i zaangażowaniu. Naszą wiedzę i rekomendowane rozwiązania opieramy na najnowszych osiągnięciach naukowych. Dzięki temu mamy pełne przekonanie, że naprawdę działają i przynoszą realne korzyści naszemu środowisku. Jako globalna organizacja posiadamy międzynarodowy zasięg i doświadczenie, a nasze sukcesy od kilkudziesięciu lat zmieniają świat na lepsze. Dotychczasowe efekty Fundacji WWF pozwalają wierzyć, że Ziemia zamiast podążać ku gorszemu, wciąż może zmieniać się na lepsze”.

Szczyt Ekologiczny wsparła firma R3 Polska

Recyklomat został umieszony na Zamku Książąt Pomorskich oraz podczas 2 Szczytu Ekologicznego w Posejdonie.

Recomat jest to recyklomat, potocznie zwany butelkomatem, czyli automat wspierający zwrot opakowań po napojach, butelkach PET oraz puszkach ALU. W języku angielskim jego nazwa to reverse vending machine, w skrócie RVM.

„Skoncentrowaliśmy się na ochronie środowiska, tworząc produkty poprawiające jakość naszego życia i przyszłych pokoleń. Nasze systemy zwrotu butelek i puszek Smart RVM stanowią dobre instrumenty techniczne, ekonomiczne i ekologiczne dla bardziej skutecznego zarządzania odpadami”.

Recyklomaty to doskonała propozycja dla sieci handlowych, firm, szkół, miast i gmin zainteresowanych ekoinnowacjami. Miasta przyszłości XXI wieku to ekosystemy, które wspieramy wdrażając ekoinnowacyjne i ekonomicznie uzasadnione systemy Smart RVM.

Korzystaj na co dzień z Recomatów umieszczonych w mieście. Mapę lokalizacji automatów znajdziesz www.r3polska.pl